i

Demontáž startéru

Tento návod vznikl při opravě na voze Audi 80 B4 Avant.

1. Vyndat baterii

2. Startér drží celkem na 3 šroubech:

· jeden je přístupný zezdola za nápravnicí
· druhý seshora
· třetí je na imbus 6 vzadu

Nejlíp začít tím zespodu, je špatně přístupný, tak jsem to postupně zkoušel různými klíči, ale nakonec se podařilo (16 nástavec gola nasazený na kardanovém nástavci, ten na dlouhém nástavci a klíč gola 1/2palce). Zešikma kolem manžety na přední pravé poloose, pozor na manžetu, ať se nepoškodí. Je to sice obtížné, ale jinak by se musel sundávat výfuk, aby byl přístup. Ještě jsem sundal kryt kloubu poloosy u rozvodovky (2 šrouby 6 imbus).

3. Pod baterií je takové víčko, které když se vyndá, jde celkem bez problému povolit horní šroub startéru. Ještě před jeho povolením bych doporučoval povolit matici (13) zezadu startéru přívodu + pólu od baterie a dál tam vede ještě jeden vodič, potom po zmáčknutí pružné pojistky sundat zástrčku od spínací skříňky. Nyní už povolit a vyšroubovat horní šroub.

4. Vlézt znova pod auto, vyšroubovat zadní přídržný šroub startéru (6 imbus), startér vysunout dozadu a povolit šroub objímky, která na něm drží plastový kryt. Pak vyndat tento kryt a posléze vytáhnout startér (s krytem to nejde).

Zdroj audi-club.cz